فیسبوک با Visa و MastrCard در مورد کوین یک میلیارد دلاری FB Coin وارد مذاکره شد

طبق گزارش وال استریت ژورنال(WSJ)، فیسبوک، غول شبکه های اجتماعی در حال سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری روی رمز ارز پایدار خود است. گویا فیسبوک در حال حاضر با شبکه ی بزرگ پرداخت Visa و MasterCard در مورد پتانسیل پشتیبانی و برای پردازش پرداخت با First Data Corp رایزنی کرده است.

این پروژه ی رمز ارزی «FB Coin» نامیده می شود و حدود یک سال است که شایعاتی در این‌باره وجود دارد که فیسبوک می خواهد یک سیستم پرداخت برای کاربرانش ایجاد کند. همزمان که اطلاعات بیشتری به بیرون درز می کند، به نظر می رسد گزینه های متعددی برای شناسایی کاربر توسط تیم اجرایی در نظر گرفته شده است؛ از جمله پرداخت با اکانت فیسبوک کاربران.

وال استریت ژورنال از قول یکی از افراد آگاه افزود: «همچنین، فیسبوک با اپلیکیشن ها و شرکت های تجارت الکترونیک در مورد پذیرش کوین صحبت کرده است و به دنبال سرمایه گذاران مالی کوچکتر از میان شرکایش است.»

طبق گزارش های پیشین، سرمایه گذاری روی رمز ارز پایدار FB Coin مورد علاقه ی رمز ارز های در گردش، به‌خصوص سرمایه گذاری خطرپذیر Tim Draper است. ماه گذشته، Tim Draper به عنوان فرد امیدوار به صعود بیت کوین و شخص حمایت کننده از رمز ارز Tezos (XTZ) برای بحث در مورد گزینه های سرمایه گذاری به فیسبوک رفته بود.

به گفته ی منابع وال استریت ژورنال، طراحی رمز ارز پایدار بیشتر به این دلیل است که شبهات در مورد ارزش FB Coin در مقابل بیت کوین و دیگر رمز ارز ها از میان برود و نوسانات حداقلی را شاهد باشیم.

imanvah
Written by imanvah
ایمان هستم کارشناسی ارشد مخابرات و کامپیوتر و علاقه مند به مخابرات و برنامه نویسی و شبکه و دنیای دیجیتال، نویسنده شش مقاله ملی و بین المللی، ریس بخش نگهداری تی دی دی ال تی و عضو تیم فیبر و تی ایکس ایرانسل و زیرساخت