سه دلیل مهم که نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ به ۳۰ هزار دلار خواهد رسید

۱- افزایش قیمت بیت‌کوین با جلب توجه FACEBOOK، JP MORGAN و FIDELITY

همانطور که قابل مشاهده است شرکت‌های بزرگ موج بعدی پذیرش بیت‌کوین را موجب خواهند شد. فیسبوک از پروژه‌ی رمزارزی اخیر خود خبر داد در حالی که JP Morgan از رمزارز JPMCoin رونمایی کرده است. در این میان Fidelity نیز سیستم نگهداری رمزارز برای موسسات را راه‌اندازی کرده است و تلگرام و اینستا و… هم به دنبال سرمایه گذاری و بهبره برداری از این بازار پرسود هستند.

۲- سرمایه‌گذاری جایگزین IPOها

به علت ناکارآمدی تکنولوژی IPOها(عرضه‌ی اولیه‌ی سهام شرکت‌ها به صورت عمومی)، سرمایه‌گذاران به حوزه‌ی رمزارزی سوق داده شوند. عرضه‌ی عمومی سهام Lyft و اوبر(Uber) بازدهی خاصی را نصیب سرمایه‌گذاران نکرده است و سرمایه‌گذاران به سوی تکنولوژی متفاوت و جایگزین مثل بیت کوین و.. سوق داده شده اند.

۳- نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین

پاداش استخراج بیت‌کوین در می ۲۰۲۰ نصف خواهد شد. نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین(Halving) در راستای عرضه‌ی ۲۱ میلیون بیت‌کوین طراحی شده است. که باعث استخراج کمتر و بالا رفتن ارزش بیت کوین میشود.

imanvah
Written by imanvah
ایمان هستم کارشناسی ارشد مخابرات و کامپیوتر و علاقه مند به مخابرات و برنامه نویسی و شبکه و دنیای دیجیتال، نویسنده شش مقاله ملی و بین المللی، ریس بخش نگهداری تی دی دی ال تی و عضو تیم فیبر و تی ایکس ایرانسل و زیرساخت