اتریوم مانند بیت کوین در فهرست 100 دارایی برتر جهان قرار گرفت

افزایش اخیر قیمت اتریوم باعث شد تا این ارز برای اولین بار در فهرست 100  دارایی برتر جهان به لحاظ ارزش بازار قرار بگیرد. 

بر اساس داده های CompaniesMarketCap.com، اتریوم امروز 12 دارایی دیگر این فهرست را پشت سر گذاشت و در حال حاضر در رتبه 88 بین بریستول-مایرز اسکوئیب (رتبه 89) و آنهایزر- بوش (رتبه 88 ) قرار دارد.

اتریوم
اتریوم در فهرست 100 دارایی برتر جهان

CompaniesMarketCap.com شرکت های تجاری را در سراسر جهان ارزیابی می کند و آنها را به ترتیب ارزش بازار فهرست می کند. صفحه “Top Assets by Market Cap (دارایی های برتر به لحاظ ارزش بازار)” این وب سایت،  شرکت ها،  فلزات گرانبها، EFT ها و ارزهای رمزپایه را بر اساس ارزش بازار در یک فهرست واحد مرتب می کند.

قیمت اتریوم از ابتدای سال 2021 تاکنون 62 درصد افزایش قیمت داشته است. با  توجه به این افزایش قیمت و انتظار ادامه روند صعودی آن،پیش بینی می شود که ارزش بازار اتریوم  53 میلیارد دلار افزایش داشته باشد. اگر این اتفاق رخ دهد، اتریوم از لحاظ ارزش بازار از شرکت های بزرگی مانند ولز فارگو،آسترازنکا،فیلیپ موریس،مورگان استنلی و سیتی گروپ پیشی خواهد گرفت.

ارتقا رتبه بیت کوین در فهرست 100 دارایی برتر جهان

بیت کوین  نیز در در رتبه بندی این فهرست ارتقا یافته و از شرکت های ویزا، برکشایر هاتاوی، علی بابا و اخیرا از تسلا پیشی گرفته است. در حال حاضر، این ارز در رتبه 10 این فهرست قرار دارد. با توجه به ارزش کل 12.19 تریلیون دلاری این 100 دارایی، طلا با ارزش بازار 10 تریلیون دلار در صدر این فهرست قرار دارد. اپل در رده دوم است.

بیت کوین
رتبه بیت کوین در فهرست 100 دارایی برتر جهان

با این حال، دارایی های مختلف لزوما به طور مستقیم قابل مقایسه نیستند. ارزش بازار از ضرب قیمت سهام یک دارایی در تعداد کل سهام آن بدست می آید.  اما در مورد ارزهای رمزپایه، ارزش بازار با ضرب قیمت یک ارز در کل عرضه آن تعیین می شود.ارزش بازار فلزات گرانبها از طریق ضرب قیمت آنها در کل تناژ قابل عرضه بدست می آید ، بنابراین، فقط تخمین زده می شود.

برای این که اتریوم بتواند در رتبه بندی ارزش بازار از بیت کوین پیشی بگیرد، قیمت آن باید 5 برابر افزایش یابد و به سطح 6100 دلار برسد. البته، اگر بیت کوین در سطح فعلی ثابت باقی بماند