نسل بعدی ارز دیجیتال کاردانو Cardanoچیست

کاردانو یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که مانند اتریوم قابلیت ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند را دارد. با این تفاوت که امنیت کاردانو با استفاده از معماری چند لایه تامین شده است. کاردانو اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین است که با فلسفه علمی و بر اساس تحقیقات دانشمندان و داوری همتای این حوزه طراحی شده است. این شبکه و ارز آن (Ada)، در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ ( ۲۴ آذر ۱۳۹۶) رسما به بازار عرضه شد. حل مشکلات کلیه ارزها از امنیت گرفته تا ثبات و پایداری و سرعت بالا و ایجاد بستری برای تبدیل همه ارزها و آسان کردن مشکل تبدیل ارزها به یکدیگر باعث شده تا این ارز به عنوان نسل بعدی ارزهای دیجیتالی شناخته شود.

کاردانو که نسل سوم ارزهای رمزنگاری شده به شمار میرود، همانند اتریوم یک بسترقرارداد هوشمند است که بر روی امنیت از طریق معماری چند لایه تمرکز دارد. کاردانو اولین پروژه بلاک چینی است که براساس فلسفه و تحقیقات علمی داوری شده همتا کار می‌ کند. کاردانو نیز مثل دیگر ارزهای دیجیتال ویژگی‌های مشترک انتقال و پرداخت سریع و بدون واسطه را دارد.

شبکه کاردانو،‌ با ارز دیجیتالش به نام Ada می تواند برای ارسال و دریافت وجوه دیجیتالی استفاده شود. این پول دیجیتال با امکان انتقال سریع و امنیت توسط رمزنگاری،‌ این روزها به شدت محبوب شده است.

با وجود تازه بودن این ارز بسیاری بر این باور هستن که این همان ارزی است که قرار است بعنوان راه حلی جهانی برای ایجاد اشتی میان ارزها و تبادل بین آن ها و برقراری تبادلد بین جامعه سنتی و جدید است و در اینده ای نه چندان دور قیمت این ارز به شدت رشد خواهد نمود.

تشریح کاردانو Cardano

نحوه ساخت کیف پول کاردانو ADA