فایل کوین FlL چیست؟

فایل کوین
Filecoin

یکی از کوین هایی که در سال 2017 به صورت خصوصی عرضه شد و تا پایان سال 2020 در اختیار عموم قرار گرفت،FIL می باشد. فایل کوین شبکه ی ذخیره سازی غیرمتمرکز میباشد برای ذخیره ی مهمترین اطلاعات راه اندازی شد. فایل کوین به کاربران اجازه می دهد که مستقیماً فضای ذخیره سازی را از افرادی که آن را عرضه می کنند، با استفاده از FIL بخرند. ونیز، فایل کوین برای افرادی که فضای ذخیره سازی غیر قابل استفاده دارند، یک منبع درآمد اضافی ایجاد میکند.

از سال 2017 که ICO عرضه اولیه سکه FIL صورت گرفته فایل کوین ویژگی های تازه ای را به شبکه خود افزوده است.

شرکت هایی مانند دراپ باکس، گوگل کلود و آمازون بخش زیادی از صنعت میزبانی (ارائه ی فضای ذخیره سازی) را کنترل و نیاز کاربران را برطرف می کنند اما تمامی این شرکتها متمرکزاند و ریسک هک شدن را دارند. از سوی دیگر هنگامی که شما اطلاعات خود را در سرورهای این شرکت ها آپلود می کنید، اطلاعات شما جزء دارایی های آن ها محسوب می شود و تضمینی وجود ندارد که از آن استفاده ی تجاری بکنند یا نه. مشکل دیگرهزینه ی خدمات این دسته از شرکت ها میباشد..

یک سری مشکلات در ذخیره سازی فایل ها و استفاده از آنها وجود دارند یکیش حجم بالای اطلاعات تولید شده میباشد.

دیگری به متمرکز بودن این شرکت ها مربوط هست که خطر هک شدن سرویس گیرندگان را افزایش میدهد.

هدف فایل کوین اینه که کاربرانی که به فضای ذخیره سازی نیاز دارند، نیازشان را مستقیماً از کسانی که فضای اضافی و بالا دارند ، تامین کنند. در این راستا، پروتکل ها و الگوریتم اجماع شبکه ی فایل کوین امنیت کاربر و ماینر را تامین خواهد کرد.یادآورمیشویم که فایل کوین تنها پلتفرمی نیست که قصد غیرمتمرکز سازی صنعت عرضه فضای ذخیره سازی را دارد و در این راه رقبایی نیز دارد.

 IPFS  یک سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیر متمرکز هست .  بلاکچین فایل کوین هم  از IPFS برای ایجاد بازار ذخیره سازی استفاده می کند. شما می توانید ارز دیجیتال فایل کوین” FILe ” را استخراج کنید، اما  استخراج این ارز نسبت به رمز ارز های دیگر تفاوت بزرگی دارد

دربیت کوین ماینر قصد حل معادلات پیچیده ای را دارد برای  ساخت یک بلاک. اما استخراج فایل کوین اینگونه نمی باشد و شما با فراهم سازی فضای ذخیره سازی اقدام به استخراج فایل کوین می کنید.

جمع بندی:
ارز دیجیتال File یا فایل کوین یک ارز در جهت سرمایه گذاری و همچنین استخراج میباشد. همانطور که گفته شد  برای استخراج این ارز دیجیتال به هیچ ماینر نیاز ندارید و فقط می توانید با داشتن یک فضای ذخیره سازی به استخراج این ارز دیجیتال اقدام کنید.

برای یادگیری و تشریح کوتاه ارز فایل کوین لطفا ویدئو زیر را مشاهده نمایید.