ریپل ( XRP : Ripple ) چیست

ریپل یک ارز دیجیتال است که با نماد XRP شناخته می‌شود. ریپل بطور رسمی در سال 2012 متعاقب Ripplepay و به عنوان یک سیستم پرداخت فوری (real-time gross settlement system مخفف RTGS) و همچنین تبدیل ارز و ارسال ارز ایجاد شد.

ریپل همچنین یک شبکه آزاد پرداخت است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند به تبادل ریپل بپردازند. این شبکه متن باز و توزیع شده است و هدفش نیز توانمندسازی افراد برای رهایی از جزیره‌های پراکنده موجود در شبکه‌های مالی (یعنی بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر سازما‌ن‌هایی که خدمات مالی ارایه می‌کنند) است. همه این شبکه‌های بانکی قدیمی از کاربران خود کارمزد قابل توجهی می‌گیرند، سرعت پردازش پایینی دارند و بسیار وقت گیر بوده و محدودیت‌های زیادی را در برابر کاربران خود قرار می‌دهند.

ریپل با هدف غلبه بر این مشکلات شکل گرفته است ارز دیجیتال XRP را می‌توان به عنوان یک واسطه برای سایر ارزها از دلار و یورو تا بیت کوین و… در نظر گرفت. این ارز هیچ تمایزی بین سایر ارزهای دیجیتال قائل نمی‌شود و مبادلات را برای هر ارزی آسان می‌سازد. و به زبانی ساده تر ریپل برای انتقال آسان بین بانک‌ها و پول بین‌المللی ساخته شده است و به نوعی ریپل را می توان اینده بانکداری سنتی دنیا با سرعت و قدرت پردازش بالا دانست.

ریپل XRP چیست

مطالب مرتبط

آموزش ساخت کیف پول ریپل