دش Dash پول نقد دیجیتال چیست

Dash دش

دش ( Dash ) یک ارز دیجیتال محبوب و معتبر است که در سال 2014 برای اولین بار و تحت نام XCoin وارد بازار‌های جهانی شد؛ نام این ارز دیجیتال بعد از XCoin به دارک کوین ( DarkCoin ) و در نهایت در 26 مارس سال 2015 به دش ( Dash ) تبدیل شد. دش ( Dash ) بعد از بیت‌کوین ( BitCoin ) گران‌ترین ارز دیجیتال بازار‌های جهانی به حساب می‌رود که این ارز با رشد صعودی که داشته است توجه افراد مختلف را به خود جلب نموده است

ایوان دوفیلد در سال ۲۰۱۰ با بیت کوین آشنا شد و تحت تاثیر فناوری خارق العاده آن قرار گرفت اما اون دریافت که بیت کوین حریم خصوصی را به شکل کامل برقرار نمیکند و سرعت پایینی دارد. او با الهام از کدهای بیت کوین و تیم حرفه ای خود شبکه و ارز دیجیتال دش را توسعه داد.

تیم سازنده دش

به صورت خلاصه می توان این گونه بیان نمود که دش (Dash) ارز دیجیتالی براساس کدهای پایه بیت کوین و لایت کوین می‌باشد که بهبودها و تغییرات مختلفی در آن تعبیه شده و آن را از زمان شروع به کار آن در سال ۲۰۱۴ متفاوت کرده است. ایوان دافیلد، سازنده دش، آن را به منظور حل مشکلات بیت کوین و براساس حل سه مسئله کلیدی که در شبکه بیت کوین مشاهده کرد آن را ساخت: حریم خصوصی، نظارت و سرعت تراکنش.
دش بر اساس کد هسته اصلی بیت کوین همراه با ویژگی های جدید (مانند حریم خصوصی و تراکنش‌های ارزان و سریع) ساخته شده است.

طی سه سال گذشته، دش به یکی از ارزهای دیجیتال برتر جهان تبدیل شده است که ارزش بازار آن با وجود بازار رقابتی در بین ده ارز دیجیتال برتر قرار دارد.

دش Dash چیست