ترون Tron چیست

ترون (Tron) یک ارز رمزپایه است که با علامت اختصاری TRX نمایش داده می شود و در حال حاضر جزو ده ارز برتر از نظر حجم بازار می باشد و بیش از یک میلیارد دلار روی آن سرمایه گذاری انجام شده است. این ارز رمزپایه در سال 2017 توسط فردی به نام “جاستین سان” معرفی شده است.

برای درک کامل سکه Tron، باید از اصول اولیه آن شروع کنیم. Tron یک پلتفرم اشتراک گذاری محتوا و سرگرمی است که از تکنولوژی blockchain وpeer to peer (P2P) استفاده می کند که می توان آن را به عنوان یک رسانه نسل آینده فرض کرد به طوری که از طریق آن می توانید هر محتوایی را بسازید و یا در هر نقطه ای از جهان به اشتراک بگذارید. بصورت ساده یک ارز که در قبال محتوا و خدمات شما، به شما پرداخت می شود و اغلب به عنوان TRX نامیده می شود. اجازه دهید تا ساده تر بگویم؛ با استفاده از ارز رمزنگاری شده Tron، نه تنها می توانید خدماتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید، بلکه به عنوان سازنده ی آن برای محتوا و اطلاعاتی که ایجاد می کنید، به شما پرداخت خواهد شد که این مدل برخلاف شرکت های سنتی مانند رسانه اجتماعی فیس بوک، که منبع درآمدشان از کاربران است، عمل می کند

ترون پلتفرمی است که با استفاده از شبکه بلاک چین و فناوری ذخیره سازی توزیع شده و ساخت اکوسیستم غیرمتمرکز درصدد ایجاد شبکه جهانی به اشتراک گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی و علمی و… می‌باشد. این اقدام باعث تبادل ایمن و مقرون به صرفه رسانه های دیجیتالی و حذف دخالت های اشخاص ثالث می‌شود.الگوریتم امضا در این شبکه الگوریتم رمزنگاری لمپورت (Lamport) می باشد که در مقایسه با بیت کوین و اتریوم که هر دو از الگوریتم منحنی بیضوی برای امضای دیجیتال استفاده می کنند، متفاوت است که طبق نظر کارشناسان رمزنگاری، الگوریتم لمپورت ترون توانایی مقابله با حملات محاسبات کوانتومی را دارا می باشد که از این نظر این الگوریتم باعث ایجاد برتری هایی برای Tron شده است.

فرض کنید شما به عنوان یک بازی ساز یا نرم افزار نویس یا حتی بازیکننده یا گیمر پس از ارایه محصول خود یا برد در بازی مورد دلخواه خود بتوانید پول به دست اورید و بخواهید سرمایه مجازی خود را به آسانی و در دنیای واقعی به ارز مورد نیاز خود تبدیل کنید. ترون به سادگی این کار را برای شما شما انجام میدهد و به همین دلیل به آن اینده رسانه دیجیتال و سرگرمی دیجتال نامیده میشود و در اصل با حذف واسط ها و قدرت و امنیت بالا بسیار مناسب و قابل تکیه است به عبارتی بهتر ترون اینده توزیع همتا به همتای محتوای رسانه‌ای شناخته می شود.

بلاک تایم در این شبکه 15 ثانیه می باشد و تاکنون بیش از 5 میلیون و 800 هزار از بلاک های آن ارائه شده است. در حال حاضر بیش از 66 میلیارد توکن TRX در چرخه تراکنش ها قرار گرفته اند که این رقم تا 99 میلیارد TRX قابل افزایش بوده و پس از آن TRX جدیدی به چرخه وارد نخواهد شد که برای داراندگان ان در اینده ای نه چندان دور یعنی برد حقیقی.

مطالب مرتبط

ساخت کیف پول ترون Tron