تتر Tether چیست

تتر Tether

تتر (Tether (USDT یک ارز دیجیتال است که ارزش آن معادل ارزش دلار آمریکا است. ایده این بود که یک ارز دیجیتال پایدار ایجاد شود که بتواند مانند دلارهای دیجیتال استفاده شود.سکه هایی که به منظور جایگزین دلار استفاده می شوند، “استیبل کوین” نامیده می شوند. تتر (Tether) محبوب ترین سکه پایدار است و حتی به عنوان جایگزین دلار در بسیاری از مبادلات مورد استفاده قرار می گیرد. در سایت خود تتر این توکن به جهت تبدیل پول نقد به پول های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و ارزش آن بر اساس ارزهای بین المللی نظیر دلار ، یورو و ین سنجیده می شود و بر طبق اعلام سایت رسمی آن این توکن مانند دیگر کریپتوها از بلاک چین استفاده می کند و بر خلاف آن ها ۱۰۰ درصد از پشتیبانی دلار برخوردار است .

تتر در واقع رمز ارزی است که برای صرافی ها نقدینگی فراهم می‌کند و معامله گران می‌توانند به کمک آن از نوسان‌های بازار در امان باشند و یا از نوسان های بازار پول بیشتری به دست آورند، هم اکنون دو نوع رمز ارز تتر، برای دلار و یورو وجود دارد. تتر (USDT) ارز رمز نگاری شده‌ ای است که قرار است ارزش آن بسیار نزدیک یا برابر با دلار باشد. ایده‌ی اصلی ایجاد آن، خلق رمز ارز با ثباتی بوده که بتوان آن را مانند دلارهای دیجیتال به کار برد.

این ارز به دلیل ثابت بودن قیمت و تغییر آن نسبت به دلار، ریسک خرید یا نگهداری پول را کم می کند. همچنین به علت داشتن کیف پول و بدون واسطه بودن، می تواند برای خرید یا تجارت بسیار مورد استفاده باشد. با این توکن ها می توانید بدون ریسک نوسانات قیمت که در بیشتر ارزهای دیجیتال دیده می شود، تجارت و خرید کنید. همچنین به جای نگهداری پول در بانک می توانید از آن برای ذخیره پول استفاده کنید. خرید با این توکن ها شبیه به خرید و انجام تراکنش های بیت کوین است و دیگر نیاز به فرایند های سنتی مانند کارت های اعتباری نیست.

کیف پول اصلی USDT، سایت Tether است. در این سایت با یک ثبت نام ساده می توانید آدرس کیف پول USDT خود را دریافت کنید و از صرافی های معتبر توکن مورد نیاز خود را خریداری کنید. به دلیل تحریم های موجود اسم کشور ایران در قسمت ثبت نام وجود ندارد. بنابراین برای هموطنان ساکن ایران، استفاده از این سایت و این ارز حداقل تا زمانی که در تحریم هستیم پیشنهاد نمی شود. آدرس سایت : www.tether.to

تتر Tether