بیت کوین BITCOIN


بیت کوین نوعی واحد پولی و یک نوع پول دیجیتال محسوب می گردد. انسان همیشه برای مبادلات خود به دنبال یک واحد جایگزین مناسب بوده است در گذشته مبادله کالا به کالا سپس پول های سنتی مثل سکه و کاغذ و رفته رفته پول های الکترونیکی همچون کارت های عابر بانک عضو شتاب و امروزه پول های دیجیتال بیت کوین و لایت کوین و داژکوین و کش کوین و اتریم با ارزش پولی هر واحد بیت کوین تقریبا برابر هفتاد ملیون تومان به وجود آمده است که به دلیل ویژگی هایی همچون امنیت بالا و دسترسی آسان بسیار محبوب هستند این پول ها نسبت به هیچ کشوری تحریم نیستند و قابلیت تبدیل سریع به سایر ارزها همچون دلار و یورو و تومان و… را دارا می باشد که همین دلایل آن ها را بسیار ارزشمند ساخته است همان گونه که بیان شد به دلیل این که قیمت آن ها بر حسب دلار و یورو است و به آسانی قابلیت تبدیل به تومان را دارند برای کسب درآمد اینترنتی برای کاربران ایرانی نسبت به سایر روش های درآمد از طریق اینترنت بهترین روش و بسیار پر سود محسوب می گردد که کاربران ایرانی با کسب این واحدهای پولی به سادگی می توانند درآمدی چند ملیون تومانی در ماه کسب نمایند.


بیت کوین نخستین پول رمزنگاری شده‌ای است که در دنیا ایجاد شده است در سال ۲۰۰۸ میباشد، این ارز دیجیتال پر ارزش توسط یک فرد ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در دنیا معرفی شد. و به زبان ساده، بیت کوین، یک ارز و پول دیجیتال و همچنین یک شبکه برای پرداخت‌های مستقیم و بدون واسطه است.

بیت کوین(نام لاتین:Bitcoin؛نماد:BTC)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است. ارز دیجیتال بیت کوین نمی تواند خارج از برنامه ریزی انجام شده، چاپ یا خلق شود و تعداد آن محدود است. فقط 21 میلیون بیت کوین برای همیشه تولید می شود. با نگاهی به این ارز متوجه میشویم تعداد این ارز محدود است و هرکسی آن را داشته باشد در اینده نه چندان دور به ثروت عظیمی دست میابد.

همان گونه که گفته شد برای کلیه ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین و لایت کوین و… همچون عابر بانک و سایرکارت های تجاری جهانی نیاز به داشتن حساب بانکی یا ساده تر بگوییم کیف پولی برای نگهداری پول و موجودی در ان ها است که ساخت این کیف پول ها برای باز کردن حساب های جهانی بسیار ساده و البته با امنیت بسیار بالا و جهانی هستند و با چند کلیک ساده هر فرد میتواند حساب جهانی خود را در بلاک چین بسازد و در هر جای دنیا از این پول با قدرت و امنیت بالا استفاده کند.

سایر آموزش های مرتبط

ساخت کیف پول بیت کوین Bitcoin Wallet