بیت کوین کش BCH) Bitcoin Cash)

بیت کوین کش را می توان تا حدودی مشابه با بیت کوین دانست ولی تفاوت های جزئی نیز با یکدیگر دارند. این ارز دیجیتال با امید بهبود اوضاع بیت کوین به بازارهای جهاین عرضه شد ولی هم چنان هم بیت کوین در صدر جدول تمام ارزهای دیجیتال قرار دارد. در حال حاضر بیت کوین کش یک ارز و یک شبکه کاملا مجزا و با خصوصیات متفاوت از شبکه بیت کوین است

بیت کوین‌ کش هاردفورکی از بیت‌کوین است که برای کاهش مشکلات بیت‌کوین ساخته‌شد. هاردفورک نوعی انشعاب و بروزرسانی به‌شمار میرود. یکی از این مشکلات، سختی استخراج برای استخراج‌کنندگان بود که صرفه اقتصادی استخراج را از بین برده بود؛ از طرفی هر تراکنش بیت‌کوین زمان زیادی برای انجام لازم داشت؛ در نتیجه بیت‌کوین‌کش برای حل این مشکلات وارد شد.

بیت‌کوین‌ بدون شک یکی از تحسین‌برانگیزترین ابداعات چندین سال اخیر بوده‌است. با‌این‌حال انتقادات زیادی هم به‌دلیل مسئله‌‌ی سرعت پایین به آن وارد شده‌است. عدم مقیاس‌پذیری باعث می‌شد که بیت‌کوین برای تراکنش‌های روزانه مانند خرید ساندویچ یا یک لیوان قهوه کاربرد نداشته باشد که البته این مشکل با راه‌اندازی شبکه لایتنینگ برطرف شده و شما می‌توانید همین الان و به‌راحتی از کافی‌شاپ‌های استارباکس با بیتکوین قهوه بخرید. هیچ مشتری یا فروشنده‌ای حاضر نیست برای پرداخت مبلغ یک خرید ساعت‌‌ها منتظر تایید پرداخت بماند و افزایش کارمزد برای تایید شدن سریع‌تر هم کاری غیرمنطقی است.

بیت کوین کش می تواند اندازه بلاکی را تا 8 مگ ایجاد کند. این در حالی است که در مورد بیت کوین در بلاک چین، بلاک ها تا اندازه حداکثر 1 مگابایت محدود می شوند و بلاک های بزرگتر از 1 مگ به طور خودکار از شبکه حذف می شوند که این امر موجب سرعت و مقیاس پذیری و تکامل این ارز نسبت به بیت کوین شد و علاوه بر اینکه سرعت بیت کوین را بهبود بخشید و باعث کاهش کارمزد تراکنش شده است.

حال‌که تاحدودی با بیتکوین‌کش آشنا شدید، باید بگوییم بیتکوین‌کش همان‌طور که در ابتدا توضیح داده شد یک انشعاب کامل از بلاکچین بیتکوین است. بیتکوین‌کش و بیتکوین تا تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ تاریخچه بلاکچین یکسانی داشتند و از این تاریخ به بعد هر کدام یک بلاکچین جدا از هم را تجربه کرده‌اند و قیمت نماد بیت کوین کش BCH و معاملات جدای از بیتکوین دارد و ارزی جدای از ارز دیجیتال بیت کوین محسوب می شود. به هر حال
به‌دلیل این‌که زمان زیادی از تولد بیت‌کوین‌کش نمی‌گذرد نمی‌توان درباره آن قضاوت کرد اما تا به‌حال عملکرد مناسبی داشته است. هر روز بر تعداد طرفداران و کاربران بیتکوین‌کش افزوده می‌شود و شبکه آن هم درحال پیشرفت پیوسته و پایداری است.

بیت کوین کش Bitcoincash

باید یاد اوری کرد که ساخت کیف پول بیت کوین کش همچون بیت کوین در بلاک چین انجام می پذیرد برای تماشای نجوه ساخت این کیف پول اینجا را کلیک کنید.