بایننس کوین Binance Coin و توکن BNB چیست؟

بایننس کوین Binance Coin

بایننس کوین Binance Coin توسط مرکز (ICO) که از ژوئن تا ژوئیه سال 2017 برگزار شد و دقیقا دو هفته قبل از آغاز بورس باینانس برای داد و ستد، راه اندازی شد.

BNB به عنوان یک مشخصه ERC-20 بوجود امد و با عرضه 200 میلیون کوین در شبکه Ethereum حضور دارد. نیمی از این BNB ها در مرکز ICO موجود هست ، اما میزان عرضه فعلی کوین ها به دلیل مسایل سوخت کوین کمتر از این مقداراست. اگر می خواهید در مورد چگونگی سوخت کوین ها و دلیل احتمالی نابودی دائمی BNB اطلاعات بیشتری کسب کنید ، میتوانید مقاله ما در مورد سوخت کوین ها را دنبال کنید.

اگرچه در ابتدا مبتنی بر شبکه اتریوم است، اما مشخصه ی توکن های بایننس که ERC-20 است با ضریب 1: 1 با BEP2 BNB تعویض می شوند. BNB جدید همان کوین اصلی Binance Chain است و تست شبکه برای راه اندازی آن در 18 آوریل پیش بینی شده است.

BNB یا Binance Coin یک ارز دیجیتال است که توسط Binance ایجاد شده است.
  چندین کاربرد متفاوت دارد:

الف) شما می توانید از آن برای پرداخت هزینه های معاملاتی در بورس باینانس استفاده کنید.

ب) شما می توانید از BNB برای شرکت در خرید و فروش توکن ها استفاده کنید که به میزبانی Binance Launchpad برگزار می شود.

ج) بسیاری از فروشندگان BNB را به عنوان روشی برای پرداخت پذیرفته اند.
  د) از BNB همچنین برای قدرت بخشیدن و توسعه دادن Binance DEX (بورس بایننس غیر متمرکز) استفاده می شود.

البته باید به این نکته توجه نمود که بایننس با گشورهایی که دارای تحریم هستند زیاد علاقه به همکاری ندارد و چند وقت پیش به کاربران ایرانی اخطار داده بود که تمام دارایی های خود را از آن بیرون بکشند پس برای کار با این صرافی و حتی کیف دیجیتال آن که تراست والت هست باید کاربران ایرانی بسیار دقت نماییند.

برای آشنایی بیشتر با این ارز ویدئو زیر را مشاهده نمایید.