ارز دیجیتال ایاس EOS چیست

EOS ایاس

EOS یکی از جدیدترین پروژه های blockchain است که برای ورود به بازار ارزهای رمزنگاری شده طراحی شده و هدف آن ساختن شبکه ای است که قادر به پردازش میلیون ها تراکنش در ثانیه است. ICO یا بهتر است بگوییم Initial Coin Offering یا سکه اولیه آن، به دلایل متعددی جالب بنظر میرسد.

ICO: روشی برای پروژه های جدید ارزهای رمزنگاری شده برای جمع اوری پول است.دلیل جالب بودن ICO  در ارز EOS این است که ICO آن در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۷ آغاز شد و تا ۱ ژوئن ۲۰۱۸ ادامه داشت که در حدود ۳۵۰ روز طول کشید و به عنوان طولانی ترین ICO در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ثبت شد. دلیل این ICO طولانی این بود که تیم پشتیبانی این ارز رمزنگاری شده قصد داشتند برای همه فرصتی در ورود و خرید بعضی از EOS ها ایجاد کند. شرکتی که EOS را حمایت میکند block.one نام دارد که همچنین در بسیاری از پروژه های مختلف blockchain و تجارت به فعالیت مشغول است.

هدف EOS این است که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین غیرمتمرکز بتواند معاملات سریع و آزاد را پردازش کند. همچنین به واسطه ی آن، قرارداد های هوشمند که به توسعه دهندگان اجازه ساخت و انتشار DApps میدهد، ساخته خواهند شد. این تنها چیزی نیست که قرار است انجام شود، بلکه EOS همچنین میخواهد پلتفرمی را بسازد که مانند یک سیستم عامل عمل کند که بسیار کاربردی و استفاده از ان نیز اسان میباشد.

 ای‌او‌اس (EOS) قوی‌ترین زیرساخت برای نرم‌افزارهای نامتمرکز مالی است. ای‌اواس یک سیستم نامتمرکز مبتنی بر بلاک‌چین است که امکان توسعه، میزبانی، و اجرای نرم‌افزارهای نامتمرکز معیار تجاری (DApps) را بر روی پلتفرم خود مهیا می‌کند.

DApps: میشود آن را اینترنت آینده نام گذاری کرد. در حال حاضر بیش از هزار عدد از انها در سیستم های که از تکنولوژی بلاکچین بهره میبرند ساخته شده است.

هدف دیگر EOS این است که قادر به پردازش میلیون ها تراکنش در ثانیه باشد که میتواند یک مشکل بزرگ را حل کند، ممکن است ارزهای رمزنگاری شده بتوانند قرارداد های هوشمند را تشخیص دهند، اما هیچ یک از انها نمیتوانند این کار را سریع انجام دهند. به عنوان مثال، حتی اگر اتریوم محبوب ترین قرارداد هوشمند برپایه تکنولوژی بلاکچین باشد، فقط می تواند ۱۵ تراکنش در ثانیه را انجام دهد!

با اینکه از زمان انتشار ایاس ( EOS ) خیلی نگذشته است، اما این پلتفرم غیر متمرکز توانسته است توجه بسیاری از متخصصان حوزه‌ فینتک ( Fintech ) را به خود جلب کند. ایاس ( EOS ) دو هدف بزرگ دارد که عبارتند از حذف کامل کمسیون تراکنش‌ها و قابلیت انجام میلیون‌ها تراکنش در یک ثانیه. قطعا رسیدن به این دو هدف کمی دور از انتظار به نظر می‌رسد؛ اما باید این موضوع را بدانید که ایاس ( EOS ) تاکنون به نتیجه‌های خوبی رسیده است و سرمایه‌گذاران این پروژه معتقدند که قبل از سال 2020 دو هدف اصلی ایاس ( EOS ) محقق خواهد شد. ایاس ( EOS ) می‌خواهد همه چیز را در خود داشته باشد، سرعت بالا، قابلیت ایجاد قرارداد‌های هوشمند، قابلیت پشتیبانی از میلیون‌ها تراکنش در ثانیه و… از همین رو بسیاری ایاس ( EOS ) را به یک رویا برای حوزه کریپتو تشبیه کرده‌اند؛

ارز دیجیتال ایاس (EOS) اگر چه عمر طولانی ندارد اما از ارز های پر طرفدار سال 2019 محسوب می شود که سرمایه گذاری و قیمت رشد صعودی ان روز به روز در حال افزایش است.