ارز تزوس Tezos چیست؟

ارز تزوس
ارز تزوس

ارز تزوس Tezos یک بلاکچین جدید غیرمتمرکز است که با ایجاد یک گروه دیجیتال مستقل با منافع مشترک ، خود را اداره می کند.

گروه مشترک المنافع گروهی است که بخاطر اهداف و علایق مشترکشان ، ارتباط برقرار می کند. هدف اصلی
ارز تزوس Tezos این است که دارندگان توکن ها با هم همکاری کنند تا بتوانند برای بهبود و پیشرفت پروتکل ها با گذشت زمان تصمیم گیری کنند. توکن اصلی ارز تزوس Tezos با علامت اختصاری XTZ است.

بنیانگذاران این ارز دیجیتال ، آرتور بریتمن ، و کاتلین بریتمن ، از سال 2014 با یک گروه روی توسعه و پیشرفت ارز تزوس Tezos فعالیت کردند. این شرکت در سوئیس واقع است. آنها فقط در 2 هفته اول مبلغی بالغ بر 232 میلیون دلار در مکانیزم خرید نامحدود ICO فروختند که قسمتی از آن به سبب تراکنش ها و پرداختی های بیت کوین و اتریوم هست. اندکی پس ازفروش عالی و تاریخی در (آی سی او ) ،ارز تزوس Tezos در بسیاری از مسائل مدیریتی دچار مشکل شد. برای درک بهتر ، باید بدانید که شرکت موسس ارز تزوس Tezos با نام (DLS) نامگذاری شده است ، در حالی که دارایی های این شرکت که در دوره تاریخی ICO جمع آوری شده در حساب شرکتی تحت عنوان “بنیاد Tezos” هست.

آرتور و کتلین بریتمن – زوج موسس تزوس
آرتور و کتلین بریتمن – زوج موسس تزوس

بلاکچین ارز تزوس از یک نرم افزار واسطه تهاجمی به نام Network Shell استفاده می کند. این چیز به آنها اجازه می دهد تا یک مدل ماژول را با یک لجرخود-اصلاحگر توسعه دهند. یک پروتکل بلاکچین عمومی به سه لایه تقسیم می شود:

  • پروتکل شبکه
  •   پروتکل تراکنش ها
  •   پروتکل Consensus

دو نوع حساب ارز تزوس وجود دارد

حساب های ضمنی

اینها رایج ترین حساب های ارز تزوس هستند. آنها با tz1 شروع می شوند (مثال: tz1cJywnhho2iGwfrs5gHCQs7stAVFMnRHc1). این یک حساب ساده است که از یک رمز عمومی / خصوصی ایجاد شده است. آدرس عمومی tz1 از رمزعمومی گرفته شده است و هر حساب tz1 دارای رمز خصوصی خاص به خود است. این حسابها دارای یک حساب کاربری و مانده حساب هستند.

حساب های ضمنی نمی توانند نماینده داشته باشند. برای واگذاری بودجه ، آنها نیاز به انتقال وجه به یک حساب مبدا دارند و سپس یک نماینده تعیین می شود.

حساب های مبدا

همراه با حساب های ضمنی ، شما همچنین برای قراردادهای هوشمند خودتان حساب دارید که به حساب های مبدا معروف هستند. اینها با KT1 شروع می شوند (مثال: KT1Wv8Ted4b6raZDMoepkCPT8MkNFxyT2Ddo). این حساب ها دارای فیلدهای زیر است:

  • مدیر – این رمز خصوصی حساب است
  • مقدار مبلغ – مقدار مبلغ Tz در این حساب
  • وکالت – درصورتی که وجوه این حساب را می توان برای افزایش بلوک تراکنش های بلاکچین اختصاص داد
  • مشخصه های نماینده – اطلاعاتی راجع به برای افزایش بلوک های تراکنش به چه کسی این حساب واگذار شده است.

ارز تزوس دارای سه قابلیت منحصر به فرد است:

  • در حاکمیت زنجیره ای و خود اصلاح.
  • مکانیزم POS
  • قراردادهای هوشمند با تأییدیه رسمی.

در پایان باید یادآور شد که تیم توسعه دهندگان این ارز در حال بهبودی آن میباشند و قول داده اند که آینده ی روشنی در انتظار آن ها است تا جایی که می توانند با بیت کوین رقابت پایاپایی داشته باشند.

در ویدئو پایین شما می توانید بصورت کامل تشریح این رمز ارز را مشاهده نمایید.