ارز آگور Augurچیست

ارز Augur

Augur یک پلتفرم متن باز و غیرمتمرکز جهت پیش بینی بازار است که بر پایه ی اتریوم ساخته شده است. اتریوم فناوری بر پایه بلاکچین است که امکان اجرا شدن قراردادهای هوشمند را فراهم می آورد.

توسعه و برنامه نویسی این پروژه در پاییز ۲۰۱۴ شروع شده و نسخه آلفای آن در ژوئن ۲۰۱۵ منتشر شد. از آگوست تا اکتبر ۲۰۱۵ نیز یک سرمایه گذاری جمعی برای بدست آوردن بودجه اولیه برگزار گردیده و در ماه مارس ۲۰۱۶ نسخه بتای این پروژه در دسترس قرار گرفت. با این حال انتشار نسخه اصلی آن در سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی شد. حامیان این پروژه، موسس Intrade آقای Ron Bernstein، بنیاد Thiel Foundation و آقای Vitalik Buterin از موسس اتریوم هستند.

ساده‌ترین روش کار این پلتفرم نوعی حدس و شرط بر روی اقداماتی که در آینده قرار است رخ دهد می‌باشد. مثلا کاربر در سایت ثبت‌نام می‌کند و می‌خواهد پیش‌بینی ای برای خود انجام دهد. حال اینجا پلتفرم از او سوالی در مورد یکی از وقایای کشوری می‌پرسد و به کاربر می‌گویند که آن واقعه قرار است رخ دهد یا نه. کاربر بر روی رخ دادن آن شرط می‌بندد. حال اگر در آینده آن واقعه در آن کشور رخ دهد، پول کاربر دو برابر می‌شود اما اگر آن واقعه رخ ندهد کاربر پولی که با آن شرط بسته بود را از دست می‌دهد. سوال‌های این پلتفرم می‌تواند متفاوت و هیجان‌انگیز باشد. این سوالات دامنه‌ی گسترده‌ای دارند و از آب و هوای یک شهر تا وضعیت ارزی یک کشور مطرح می‌شوند.

تفاوت پلتفرم Augur  با دیگر پلتفرم‌هایی که این نوع پیش‌بینی را در اختیار کابران قرار می‌دهند این است که Augur غیرمتمرکز و قابل اعتماد است. در دیگر پلتفرم‌ها نتیجه‌ی یک رخداد توسط یک سیستم جامع اعلام می‌شود که در این شرایط امکان تقلب و دزدی وجود دارد اما در سیستم Augur هزاران نفر آن رخداد را تایید می‌کنند و نتیجه‌ی آن را می‌گویند که همین باعث می‌شود هیچگونه تقلبی در آن صورت نگیرد و امنیت و اعتماد بالایی در آن وجود داشته باشد.

Augur اگور چیست